Körzeti elnökök találkozója a Síp utcában

Körzeti elnökök találkozója a Síp utcában

Mester Tamás BZSH elnök kezdeményezésére hétfőn délután került sor a Síp utcai székházban a Budapesti Zsidó Hitközség templomkörzeti elnökök találkozójára. A tanácskozáson az elnök az idősebb körzeti elnökök tanácsát is meghallgatva a BZSH működésébe ismét beilleszti...
A Kristályéjszakára emlékeztünk

A Kristályéjszakára emlékeztünk

Nyolvanhét évvel ezelőtt, 1938. november 9-ről 10-re virradóra zajlott le a Kristályéjszaka – a betört üvegek éjszakája, amelynek során több száz zsinagógát és számos zsidó intézményt és üzletek ezreit gyújtottak fel, gyaláztak meg és romboltak le. A múlt...