Izrael mesterséges intelligencia tesztkörnyezetet indít a közoktatásban

Az Izraeli Innovációs Hatóság és az Izraeli Oktatási Minisztérium bejelentett egy új szabályozási tesztkörnyezet elindítását, amelynek célja a mesterséges intelligencia eszközök állami iskolai tantermekben történő tesztelése. A kísérleti program lehetővé teszi a technológiai cégek számára, hogy mesterséges intelligencián alapuló személyre szabott tanulási megoldásokat fejlesszenek és teszteljenek valós oktatási környezetben.

A kezdeményezés, amelyet egy kezdeti 10 millió sékeles (2,9 millió dolláros) kormányzati beruházás támogatott, az ország Nemzeti Mesterséges Intelligencia Programjának része. A részvételre kiválasztott vállalatok hozzáférést kapnak a kísérleti teszteléshez, szabályozási támogatást és pénzügyi segítséget kapnak az Izraeli Innovációs Hatóságtól.
„A mesterséges intelligencia alapvetően megváltoztathatja a tanulás és a tanítás módját. Lehetővé teszi a diákok számára személyre szabott tanulási út kialakítását, amely az igényeikhez, preferenciáikhoz és tanulási tempójukhoz igazodik. Ez egy igazi forradalom, és az Oktatási Minisztérium úgy döntött, hogy szoros együttműködésben velünk vezeti. A létrehozandó tesztkörnyezet lehetővé teszi az izraeli technológiai vállalatok számára, hogy az oktatási rendszeren belül működjenek, terepi tapasztalatokat szerezzenek, valós időben teszteljék megoldásaikat, és globális versenyelőnyre tegyenek szert. Ezzel egyidejűleg Izrael oktatási rendszere is profitál majd az áttörést jelentő technológiákhoz való hozzáférés, valamint az izraeli oktatási szektor és a helyi innovációs közösség közötti közvetlen interakció révén.” – mondta Keren Nevo, az Izraeli Innovációs Hatóság növekedésért felelős alelnöke.

A program irányelvei szerint a részt vevő vállalatoknak olyan technológiákat kell bemutatniuk, amelyek támogatják a skálázható és személyre szabott tanulási élményeket. Ezeknek az eszközöknek alkalmazkodniuk kell egyes diákok tanulási tempójához és stílusához, miközben megfelelnek az adatvédelemre, a kiberbiztonságra, az adatelemzésre és a felhasználói élményre vonatkozó országos szabványoknak.

A tesztkörnyezet célja, hogy olyan rendszerszintű kihívásokat kezeljen, mint a tanárhiány, a tantermek túlzsúfoltsága és az oktatási egyenlőtlenség. Pályázatot tettek közzé, amelyre izraeli technológiai cégeket és szervezeteket hívtak jelentkezésre. A tesztkörnyezet a minisztérium meglévő digitális transzformációs programjára épül, amely több mint 110 000 tanár képzését és intelligens tanulási eszközök bevezetését foglalta magában a diákok számára országszerte. A tesztkörnyezet ennek a tágabb stratégiának a központi részét képezi.

(CTech)

2025, júl, 22