Töltsék le oldalunkról a chomec eladási meghatalmazást!

Április 12-én este köszönt be Pészach ünnepe. Attól kezdve nyolc napon keresztül ünnepelünk. Pészach előtti kötelezettségünk, hogy otthonunkat és minden más általunk használt területet teljesen megtisztítsuk minden kenyérmorzsától és egyéb kovászos ételtől, azaz chomectól.

A gyakorlatban az ünnep egész ideje alatt érinthetetlen kovászost tartalmazó termékeket nem semmisítjük meg, hanem félretesszük, és a rabbi közvetítésével eladjuk egy nem zsidónak, hogy az ünnep nyolc napja alatt ne legyen birtokunkban, utána pedig mindent visszavásárolunk.

Az ünnep előtti napokban meg kell bíznunk a rabbit kovászosunk eladásával.

Az alábbiakban letölthető egy Totha Joel Péter főrabbi által korábban készített meghatalmazás, amelyet akadályoztatás esetében bárki saját rabbijával való konzultációt követően elküldhet e-mailen, hogy eladhassa neki idei chomecát.


Chomec eladási meghatalmazás>>>

2025, ápr, 10