A Bálint Ház fotópályázatot hirdet 2001. szeptember 11. kapcsán.
Az ezen a napon történtek mindannyiunk kollektív emlékezetének részévé váltak, máig pontosan fel tudjuk idézni, hogy hol voltunk, mit csináltunk éppen, amikor megkaptuk a hírt a ikertornyokba csapódó repülőgépekről.
Minden más lett, rá kellett döbbennünk, hogy a terror bárhol lecsaphat, immár nem csupán Izraelben, a Közel-Keleten vagy Afrika valamelyik távoli szegletében. A terror házhoz jön. Értelmezésünk és tapasztalásunk sérthetetlenségünkről egy pillanat alatt szertefoszlott, szeptember 11-én a nyugati civilizáció komoly sebet kapott. Mindannyian célpontok lettünk, itt a világ „boldogabbik felében” is.
A Bálint Ház a pályázattal emlékezik a 3000 áldozatra, és a szeptember 11. előtti világra.
Pályázati feltételek:
Be kell küldeni két fotót és két a képekhez tartózó képaláírást arról, ami a pályázó eszébe jut, ha azt mondjuk:
A világ szeptember 11. előtt és után
• A beküldött alkotások minimális felbontása: 1500×2100 pixel (vagy ehhez közeli értékek, illetve a nyomtatási méret beállítása esetén: 18×24 cm). Az emailben küldött JPG kiterjesztésű képek levelenkénti mérete ne haladja meg a 20 MB-ot. A pályaműveket a fotopalyazat@balinthaz.hu címre várjuk.
• Az első három helyezett díjazásban részesül a Bálint Ház Évadnyitó Utcabálján szeptember 11-én vasárnap, amikor valamennyi fotó megtekinthető lesz.
• A helyezéseket közönségszavazással döntjük el szeptember 5. és 9. között.
Díjazás:
Az első helyezett nyereménye: 30 000 Ft értékű könyvutalvány / Tizenkét hónapos Magyar Narancs előfizetés / Bálint Ház ajándékcsomag / Bálint Ház negyedéves Tagsági Kártya
A második helyezett nyereménye: Libri könyvcsomag / Bálint Ház negyedéves Tagsági Kártya / Bálint Ház ajándékcsomag
A harmadik helyezett nyereménye: Libri könyvcsomag / Bálint Ház ajándékcsomag / Menü a Bálint Ház Sabre Kávézójában
A pályázat kiírója: a Bálint Ház / JDC-Mazs Alapítvány (1065 Révay utca 16.).
A Bálint Ház missziója:
“Egy erős, párbeszédre és együttműködésre képes, önfenntartó, folyamatosan fejlődő magyar zsidó közösség létrejöttének katalizálása. Egy pozitív alapokon nyugvó, a jelenben álló és a jövő felé tekintő, kortárs zsidó identitás kialakítása. A hagyományos zsidó értékek (a család tisztelete, a tanulás, a szellemiek szeretete, aktív társadalmi részvétel) integrálása a jelenbe. Egy minden generációt megszólító, és a közöttük lévő kapcsolatokra építő, azokat erősítő zsidó közeg megteremtése. A társadalmi igazságosság erősítése, az ember és a demokratikus pluralizmus képviselete.”