Több tízezren vettek részt fokozott rendőri készültség mellett Jeruzsálem óvárosában a Pészah (פֶּסַח) ünnepén tartott hagyományos kohanita áldáson (ברכת הכוהנים) hétfőn.
Az áldás elmondásakor a kohaniták, az egykori papi törzs férfi leszármazottai testüket, fejüket imakendőbe burkolva mindkét kezüket felemelve héber nyelvű imát mondanak Izrael népének békéjéért és boldogulásáért.
Ezt a héber áldást naponta elmondják az ortodox zsinagógákban Izraelben, de évente kétszer, a sátoros ünnepek és Pészach idején nagyszabású ceremónián több tízezer résztvevő előtt a Siratófalnál is.
A pénteken kezdődött és nyolc napig tartó Pészach ünnepén zárva tartanak az izraeli állami hivatalok, az oktatási intézményekben tavaszi szünet van, és az ország lakói tömegesen indulnak kirándulni és üdülni az országban ekkor már jellemző nyárias melegben.
A zsidó vallás szabályai szerint régen évente háromszor, köztük Pészachkor el kellett zarándokolni és áldozatot kellett bemutatni a vallás legszentebb helyén, a Templomhegyen található jeruzsálemi szentélyben, ahol jelenleg egy másik vallás, az iszlám harmadik legszentebb helye, az al-Aksza mecset áll a Mecsetek terén.
Ilyen volt az idei áldás a Siratófalnál: