A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége megoldást kereső fellépésének, valamint az Autonóm Orthodox Izraelita Hitközség (MAOIH), az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH), a Főpolgármesteri Hivatal, a Miniszterelnökség, a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) és az Igazságügyi Szakértői és Kutató Intézetek együttműködésének köszönhetően körvonalazódott a megoldás a Margit-híd felújításakor a Dunában talált csontok eltemetése ügyében.
Heisler András MAZSIHISZ elnöke a mai többoldalú egyeztetést követően közölte: egy vallásjogi értelemben bonyolult, a közélet érdeklődésére is számot tartó ügy méltó módon oldódik meg. Valamennyi érintett – így a magyarországi zsidó közösségek – a Főpolgármesteri Hivatal, valamint kormányzati intézmények számára egyaránt elfogadható megoldásnak bizonyult a MAZSIHISZ javaslata: a Kozma utcai zsidó temetőben, a történelmi egyházak részvételével legyenek az emberi maradványok az arra kijelölt helyen eltemetve.
dr.Frölich Róbert országos főrabbi kiemelte, az ügy vallásjogi értelemben véve érzékeny, hiszen zsidó embereket évezredek óta kizárólag zsidó temetőbe szabad temetni. A zsidó tradíciók szerint más vallású személyeket nem temetnek oda. A fellelt csontok egy részéről bizonyosan igazolt, hogy azok zsidó származású embereké – minden bizonnyal a vészkorszak alatt nyilasok lőtték őket a Dunába –, a maradványok másik részénél a holtak származása nem állapítható meg teljes bizonyossággal.
A MAZSIHISZ Vallási Bírósága (Bét Din) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a történelem által előidézett különleges helyzetre különleges szabályok vonatkoznak. Az erőszakos halált haltak esetében megengedhető, de vallási kötelesség is, hogy a zsidó halottakkal együtt nyugodjanak az esetlegesen nem zsidó áldozatok.
A Mazsihisz Vallási Bíróságának döntését valamennyi zsidó felekezet elfogadta. A kegyeleti eseményen a MAZSIHISZ számít az államigazgatás, a történelmi egyházak és a zsidó szervezetek részvételére, amelyet a NÖRI-vel közösen tervez megszervezni.